SSI

Online školení #To Nam Funguje

V uplynulém období pro nás bylo samozřejmostí, že se naše pracovní setkání s klienty nebo s kolegy odehrávalo minimálně v 90% tváří v tvář. Nejinak tomu bylo i v případě hromadných školení, které jsou pro promotion agentury nedílnou součástí každého projektu. Nikdo nečekal, že by někdy mohla nastat situace, že toto již nadále nebude možné. Ačkoliv věříme, že se k osobnímu setkání v budoucnu opět vrátíme, alespoň v nějaké míře, museli jsme na vzniklou situaci reagovat.
Ano, pandemie Covid-19 nás v mnoha ohledech donutila improvizovat a hledat nové způsoby komunikace. I my tudíž máme za sebou realizaci několika školení on-line formou videohovorů, ať již pro jednotky, desítky nebo stovky účastníků.


V jakých případech je nejlepší využít online školenie
Virtuální nebo on-line verzi školení lze prakticky využít kdykoliv, kdy je potřeba z jakýchkoliv důvodů, ať již se jedná o vládní opatření, která zamezují setkávání se více počtu osob, zdravotní důvody některého z účastníků, které mu znemožňují se fyzicky účastnit, vzdálenost jednotlivých účastníků - leckdy komunikujeme s partnery ze zahraničí nebo s promotéry z různých konců naší republiky. A v neposlední řadě se může jednat o způsob školení, kde potřebujeme ušetřit finanční náklady.


Na co všechno je potřeba myslet při realizaci online školení (platforma, na které proběhne, technické zabezpečení, účast)
Nejdůležitější pro on-line školení je zajištění kvalitního připojení a přenosu. Z toho vyplývá i volba dobré platformy. Jednak, aby splňovala jednoduchost přihlášení pro účastníky, aby se například nemuseli zdlouhavě registrovat nebo aby platforma fungovala na ve všech prohlížečích. Důležité je nastavení pravidel během školení, například, že všichni účastníci budou mít vypnutý mikrofon i kameru nebo vypnutý mikrofon a zapnutou kameru, což záleží na každém organizátorovi. Je potřeba myslet i na časový harmonogram jednotlivých částí, včetně plánování přestávek. Velmi důležité je dát účastníkům možnost se kdykoliv na cokoliv dotázat. Výhoda on-line školení je, že z něj lze pořídit záznam, který slouží jako studijní materiál i pro účastníky, kteří se nemohli zúčastnit v konkrétní den a čas.


Jaké kontrolní mechanismy používáme na zabezpečení efektivity online školení
Účastníci školení (hostesky, promotéři, merchandiseri, zaměstnanci nebo kdokoliv jiný se na online školení musí přihlásit pod svým jménem, příjmením a emailem. Tyto tři faktory pomohou agentuře k lepší evidenci všech účastníků. Hlavním kontrolním mechanismem je ověřování znalostí přes SHG eAcademy, která umožní vyplnit krátký kvíz, podle kterého agentura zjistí, jaké znalosti si hostesky/promotéři ze školení odnesli. SHG eAcademy také umožní účastníkům pustit si záznam z online školení, který nejde přeskakovat, ale v průběhu pouze zastavit. Kvíz se může zobrazit po jednotlivých sekcí školení nebo až úplně na konci. Lze si předem vydefinovat na kolik procent musí účastníci školení kvíz splnit, aby se mohl považovat za úspěšně absolvovaný. Během sledování videa mohou účastníci psát jakékoliv dotazy, na které agentura odpoví nejpozději do dvou dnů.

 

Na jakých projektech jsme školení zatím využili
Naše zkušenosti s online školením jsme prověřili na projektem pro klienty jako Oral B, Oral B a Braun On-line Ambassador pro Alzu a P&G merchandising.


Výhody a důvody online školení ve zkratce

 

Výhody:

Online školení je možné realizovat v podstatě kdekoliv, kde je připojení k internetu
Online forma školení je jedním z nejefektivnějších způsobu vzdělávání
v případě, že hosteska/promotér nemůže v daný čas, školení si pustí ze záznamu
nižší náklady
úspora času (hostesky/ promotéři netráví čas na cestě)
neomezený přístup ke školícím materiálům
aktuálnost informací
možnost “zvednutí ruky” a položení jakýchkoliv dotazů během/po prezentaci
ověřování znalostí přes SHG eAcademy

 

Online školení je možné využívat v případě:

pandemie Covid
nemoci
velké vzdálenosti
šetření nákladů
není možné najít vhodné místo na školení


Představivosti se meze nekladou a školení můžeme připravit podle vašich představ a podmínek. Pokud vás školení s SHG eAcademy zaujalo a nebo máte další otázky, budeme rádi pokud nás kontaktujete.

#TNF

poslední novinky

Nová spolupráce s Kärcher
Začali jsme novou spolupráci se společností Kärcher.
11.06.2021 | Novinky
Od 1.6. s Nespresso
V dubnu jsme uspěli v tendru pro klienta Nespresso s projektem Nespresso Ambasador.   
05.05.2021 | Novinky
Retrix HOUSE: KDO JSME A PROČ jsme přišli?
"V tomto roce v době lockdown se zrodil Retrix HOUSE, 3 pilíř naší skupiny Sales House Group. Měla jsem tu čest udělat rozhovor s jejími členy."  
29.04.2021 | Novinky