SSI

Online vychytávky

Online vychytávky, které nám usnadňují práci

 

Ještě v nedávné době, pro mladší ročníky bohužel již v minulém století, jsme hodně kancelářských úkonů dělali ručně. A věru i to chvíli trvalo, než jste svou pracovní povinnost s těmito prostředky dokončili. Psalo se na psacích strojích, telefonovalo na klasických, do zásuvky napojených telefonech, počítalo na kalkulačce s papírovou páskou a namísto faxů, které přišly až později, se zprávy posílaly dálnopisné a to byl tedy zážitek.

Velký převrat byly elektrické psací stroje, první mobilní telefony a faxy. Zázraky, které všechny fascinovaly, a zrychlily práci. Byl to skutečný pokrok. Ale největší a nezadržitelný pokrok přinesly až počítače spolu s internetem. I počítače se vyvíjely, nejdříve to byly velké "krabice", které spolu s monitorem obsadily polovinu pracovního stolu, až po malé, skladné a přenosné notebooky. 

A internet? Spojení s celým světem bylo lákadlem číslo jedna. Vzpomínáte si na časy, kdy se na internet připojovalo přes telefonní linku a vydávalo to takový nepříjemný táhlý zvuk? Rychlost připojení byla, no řekněme, že pomalejší. Za stejnou dobu, za jakou se podařilo odeslat jeden email, byste jich dnes měli hotových spousty.

Nemluvě o tom, kdy se internet přenesl i do telefonů a přišly tablety. Spustil se boom různých aplikací. Dnes se zamýšlíme, jak jsme mohli takto pracovat, ale tehdy jsme neznali nic jiného a i toto byly moderní vychytávky té doby. V současnosti jsou technologie nedílnou součástí našich životů a samozřejmě i těch pracovních. Existují mnohé technické vymoženosti, které nám usnadňují život.

Neustálé sledování trendů a pokrok v IT oblasti pomáhá firmám odlišit se od konkurence a nabídnout klientům a zaměstnancům kvalitní a efektivní servis. Jejich využitím umíme nabídnout klientům různé pohledy na data, která jsou pro obchodní aktivity důležité, zjednodušenou komunikaci mezi agenturou a lidmi v terénu, efektivní a rychlé řešení vzniklých problémů a zamezení chyb v práci na minimum.

Rádi bychom vám přiblížili online vychytávky, na které jsme v Sales House hrdí, a které nám usnadňují pracovní život.

 

Komunikace s lidmi v terénu

Telefonický kontakt je stále aktuální, ale v případě předání informace velkému množství lidí nemusí být rychlý. Proto se snažíme využívat nové a efektivnější formy komunikace mezi agenturou, klientem a zaměstnanci v terénu.

Všechny aktuální informace o současném dění ovlivňující jednotlivé projekty jsou průběžně zveřejňovány v našem CRM systému Salesapp. Tím umíme zajistit, že každý pracovník v terénu má potřebné informace v místě a v době, kdy je potřebuje a může na ně případně reagovat.

Každá návštěva našich merchandiserů obsahuje vyplnění požadovaných dat na místě prodeje a doplnění aktuální fotografie. Uvědomujeme si, že klient potřebuje informaci z terénu co nejdříve, a proto může reagovat na práci merchandisera v reálném čase.

Každou informaci má možnost klient komentovat a doplnit o informace potřebné pro zlepšení servisu pro následující návštěvu. Merchandiser je s informacemi okamžitě srozuměn a má možnost na situaci reagovat a informovat o aktuálním stavu klienta.

O aktuálním stavu na prodejně má klient potřebná data dostupná i v reportovacím nástroji Tibco, který na mapě přehledně zobrazuje prodejny se správným nebo chybějícím vystavením. Klient má tedy velmi rychlý a aktuální přehled.

Přístup k datům je mnohem jednodušší než v minulosti a nové technologie nám přinášejí možnost dívat se na ně z různých úhlů a přehledně zobrazit aktuální stav pomocí grafů, tabulek a jiných zobrazení. Díky propojení mezi Salesapp a reportovacím systémem Tibco umíme efektivně sledovat výsledky na prodejně, v regionu, u jednotlivých merchandiserů nebo promotérů.

 

Tourplán současnosti

Vývojem informačních technologií se postupem času zjednodušuje i práce s tourplánem. Naši zaměstnanci již nemusí nosit vytištěné papíry s tourplánem, ale všechny informace si umí najít ve svém smartphonu, tabletu nebo počítači. Na týden nebo měsíc dopředu mají v SalesApp naplánované své pracovní aktivity s názvem servisované prodejny, délkou návštěvy spolu s dokumenty potřebnými k jednotlivým projektům.

Díky využití GPS zadáváme přesnou lokalitu prodejny do jejich tourplánu a lidé v terénu již nemusí zdlouhavě hledat místo jejich servisu, ale mohou využít souřadnice dané prodejny. Práci s GPS využíváme i opačně a to na zjištění, zda se náš merchandiser nebo promotér nachází na správném místě a to potvrzením jejich polohy na prodejně či potvrzením informace o začátku návštěvy a vložením fotografie z daného místa. Klientovi chceme zajistit nadstandardní servis a jistotu, že všichni jsou na správném místě.

 

Školení týmu

Jelikož chceme jít s dobou a zároveň šetřit klientovi čas a finance, přidali jsme do nabídky našich služeb i online Sales Academy. Účastníci školení se připojí online a potřebné informace jsou prezentovány přes sdílenou obrazovku. Ze zkušenosti víme, že během promo akcí se vyskytují i ​​neočekávané situace, kdy je nutné zastoupit již zaškolené hostesky nebo merchandisery, a proto naše školení nahráváme.

Videonahrávka je výhodou pro novou posilu v týmu, a tedy nikomu neunikne žádná důležitá informace. V případě vyškoleného týmu je možné se k informacím neustále vracet a připomenout si je. Naše Sales Academy nabízí kromě záznamu i proškolení týmu kvízem, buď přímo během školení nebo po nastudování všech materiálů.

Každý projekt je jedinečný a má různé specifikace, což vede k individuálnímu nastavení kvízu, podmínek jeho splnění a k výsledku odborně školeného týmu. Po absolvování kvízu dostane každý účastník certifikát o jeho splnění. Způsob online vzdělávání přes kvízy pomáhá našemu týmu rychleji obsáhnout množství nových informací a kvíz je možné opakovat, dokud ho účastník nesplní.

poslední novinky

Summer with Nespresso
Začínáme velkou letní promotion s Nespresso :)
16.07.2021 | Novinky
Ako sa zmenilo spotrebiteľské správanie počas pandémie
Zmeny spôsobené pandémiou zasiahli všetkých bez výnimky. Nové vládne opatrenia ovplyvnili náš súkromný aj pracovný život a dokonca celé oblasti ekonomiky.....
21.06.2021 | Blog
Nová spolupráce s Kärcher
Začali jsme novou spolupráci se společností Kärcher.
11.06.2021 | Novinky